Yönetim Kurulu Başkanımızın Mesajı

Mersin Gıda

Mersin Gıda, 2002 yılında, 30 yıllık tecrübenin üzerine bina edilerek, ana kalem olan susam, çörek otu, kahve ve süt tozu ürünlerinin ithalat ve ihracatını yapmaktadır. İsmini Türkiye’nin gıda ticaretinin merkezi ve liman kenti olan “MERSİN” ilinden alan şirketimiz, geride bıraktığı süre zarfında, kazandığı tecrübe ve itibar ile ulusal ve uluslararası pazarlarda saygınlığını koruyarak, satış ve pazarlama alanında hak ettiği konuma ulaşmıştır.

Mersin Gıda olarak, ham ve soyulmuş susam ürününü, Nijerya, Sudan ve Etiyopya başta olmak üzere; Afrika, Güney Amerika, Hindistan ve Afganistan gibi susam ürününün üretildiği ülkelerden ithal etmektedir. Bu çerçevede, yıllık olarak 40.000 ton (Türkiye ithalatının yaklaşık %25’i) civarında susam ürünü ithalatını gerçekleştirmekteyiz.

Türkiye’de, iç pazardaki susam satışında ilk sıraya yerleşerek, “fiyat, kalite ve tedarik” konusunda en uygun şekilde hizmet vermenin yanında, aynı ürünlerin ihracatında da yoğunluk kazanmış durumdayız.

Saygın konumda olan siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet vermek ve sahip olduğumuz pazar payını daha da büyütmek amacıyla “her gün bir adım daha ileri” vizyonunu misyon edinerek çalışmanın onur ve kıvancını yaşıyoruz.

 

İsmet ARAS

Yönetim Kurulu Başkanı

Mersin Gıda DeğerKaliteGüvenHizmet üretir...